Mieszkania dla młodych ludzi to temat bardzo popularny, a ponieważ wymaga dokładnej analizy i wiąże się z zaplanowanie swojej przyszłości oraz stanowi bardzo ciężkie wyzwanie finansowe, warto się nad nim zastanowić.

W tym celu został stworzony specjalny program rządowy, który ma na celu pomoc młodym ludziom w uzyskaniu własnego lokalu.

Program skierowany jest do małżeństw, a także osób samotnych, których wiek nie przekracza 35 lat. Wszystkie osoby ubiegające się o dopłatę z wyżej przedstawionego programu nie mogą być posiadaczami lub współwłaścicielami mieszkania albo domu. Kwatera, którą takie osoby pragną nabyć wraz z pomocą rządową, musi być przeznaczona włącznie do spełniania potrzeb mieszkaniowych.

Ważną informacją jest również fakt, że nie występują żadne ograniczenia w stosunku do wysokości zarobków osób ubiegających się o dofinansowanie.

Takie dofinansowanie musi być przeznaczone na nieruchomość pochodzącą z rynku pierwotnego, czyli wprost od spółdzielni mieszkaniowej, albo dewelopera.